За нашу та вашу свободу! Слава Україні! (k0t1) wrote,
За нашу та вашу свободу! Слава Україні!
k0t1

Про національну гордість малоросів (майже по Леніну) та цапів

Недавно один малоросійський письменник, відомий у ЖЖ як bither (Ян Валетов) розродився опусом про те, як його обурюють люди, які розповідають йому про "какое говно мы все смотрели и читали до того, как нам не объяснили, что это дерьмо."
Це був фонтан обурення, який іноді перекривався натяками (у ФБ правда) що сам метр має відношення до таємниці створення малороського кіно. Тому він на наприкінці свого опусу закликає нас - "Не идите на поводу у тех, кто ищет популярности в отрицание чужих талантов, не имея своего."
Звичайно - "не идите". Це слушне зауваження від "песателя". Двадцять п'ять років прожив bither й звичайно ми ж можемо згадати купу талановитих речей від нього, а й ще він же українською пише? Він же талановитий? Не? Малоросійський письменник?
Я чесно кажучи мабуть щось не розумію.
Людина, яка не має відношення до цієї країни (а письменник, який пише російською - це не український письменник) розповідає нам, що саме нам потрібно вважати "талантами". Це звичайно його право. Але потрібно сказати - від кого ми чуємо ці розповіді. Зброя письменника - це мова. Якщо людина користується російською - я не проти, можна взяти "Корд" та дуже ефективно його використовувати. Але це не робить той же корд - українським кулеметом. Якщо людина пише російською, користується російською в побуті та вважає себе патріотом України - це його право. Але він не український письменник. Ми ж Лимонова (Савенко) не вважаємо українським письменником? Хоч він як не крути - все ж куди більш талановитий чим bither.
Я поважаю morreth яка працює над своєю мовою - вона працює над своїм талантом та створює свій стиль. Це людина яка заслуговує на повагу, навіть якщо ви не згодні з тим, що вона говорить. Але її я вважаю треба слухати. Може не завжди треба робити як вона говорить - але щоб її вислухали - вона заслуговує.
Але тут? Так серед радянських фільмів багато талановитих - з цим нема сенсу навіть сперечатися. Ок. Чи потрібні вони нам зараз? Багато з них - так. На жаль, ми не зможемо зробити собі Голлівуд, ми не маємо на це коштів. Ми не в змозі навіть зробити Мосфільм - бо це потребує не тільки шалених грошей - але й нам потрібно виховати людей - щоб валетови та лукьяненки сиділи без діла. Щоб людина яка живе в Дніпрі, але пише російською - відчувала себе вкрай некомфортно. А поки що навпаки - малоросійський письменник Валетов - вважає себе українським письменником. Хоча на справді - він звичайний цап, за яким йдуть барани.
З Різдвом вас шановні. Христос народився.

Tags: боротьба, контрпропаганда, мова
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments