За нашу та вашу свободу! Слава Україні! (k0t1) wrote,
За нашу та вашу свободу! Слава Україні!
k0t1

Калина та дикий виноград - або про мову та квоти

У мене під вікном ростуть три кущі калини, які посадив ще мій дід. Калина гарна, й як приходить зима, червоні плоди полюбляють усі птахи. Та й нам дають здоров'я калинові чаї.
Але тут трапилося лихо. Якимось чином з'явився дикий виноград, від сусідив із-за паркану (дякувати Богу, що не із-за поребрику). Їм воно не заважає та прикрашає паркан, а мені глушить троянди та калину. От й доводиться брати до рук секатор та чистити дерева.
Це дуже схоже на нашу ситуацію з мовою.
Російську мову можна порівняти з диким виноградом - завдяки великої кількості російськомовних проникає всюди та глушить нашу культуру, витягує всі соки з неї та знищує її, як що ми самі не додамо зусиль. Це до речі відноситься не тільки до російської культури - теж саме робить американська культура в Франції, Німеччині, Японії та навіть в Британії. Іспанська - в Каталонії, британська у Ірландії та багато інших прикладів. Але нам від цього не легше.
Як би я не допомагав своїм деревам прорізаючи дикий виноград - всі вони загинули б.
Як що ми не будемо допомагати нашій рідній мові - вона загине.
Як би там не голосили різні "всеравнонакакомязике" та loboff з іншими колаборантами - нам потрібно брати секатори та чистити від бур'яну нашу країну.
По перше - вам треба частіше користуватися українською у побуті. Користуйтеся українською у супермаркетах, магазинах, аптеках, банках, державних установах - та вимагайте вам відповідати також українською. Це ваше право як громадянина України, й воно закріплено законодавчо. Ви маєте право отримувати обслуговування на українській мові. Добивайтеся своїх прав. Це не важко - я вже писав про "Сільпо", вони чітко відповіли - вимагайте від співробітників та касирів відповідати вам українською - вони зобов'язані це робити. Й вони це роблять.
По друге - користуйтеся мовою у побуті та професійної діяльності. Це брехня, що не існує української термінології у всіх сферах господарства. Вона існує та використовується - але ви в першу чергу не знайомі з нею. Навіть якщо ви до цього часу користувалися російською - практикуйтеся у використанні українською. Тем більше - білінгвізм розвиває ваш мозок. Це додатковий бонус для вас.
Ми не відкидаємо російську культуру, як бреше наприклад loboff , але ми створюємо та не забуваємо свою.
Трете - якщо ви використовуєте ОС, банкомати, пристрої - користуйтеся українською завжди. Вимагайте українську. Але тут є одне виключення - Фейсбук. Річ у тому, що українська версія адресує вас автоматично до країн СНГ то ж до Москви. Зараз йде річ про створення окремого українського сегменту - але поки треба користуватися англійською, для захисту від зловживань.
Головне - ваша мова формує вас як особистість. Це не значить що ви повинні забути та відкинути всі інші досягнення цивілізації.
Вам просто треба зрозуміти - Ресурсна Федерація - це така ж країна, яка була створена 25 років тому. Вона не має ніякого ексклюзивного права на якісь історичні періоди або досягнення цивілізації до 1991 року. Ніщо не заважає вам знати російську мову - але зрозумійте - нинішня РФ - це не Росія. Без України - це одна з багатьох таких же держав, ніякого відношення не маючи ні до Радянського Союзу, ні до Російської Імперії.
Розвивайте Україну, розвивайте нашу мову, науку. Створюйте свою державу. Турбуйтеся про своїх дітей.
Ми переможемо. Слава Україні!

P.S. До речі, всі свої проекти, які не мають богатомовності я зараз доробляю щоб там або, було українська, російська, англійська (в мінімумі українська, російська). Або тільки українська. До кінця року сподіваюсь це завершити.

Tags: мова, україна
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments