Константин (k0t1) wrote,
Константин
k0t1

на чому стоїмо

Справедливо й вірно
Оригинал взят у zzzulfiya в на чому стоїмо
Випадок з виваленим порно в якості компромата на Портнікова чудово ілюструє не тільки особисті індивідуальні - проблеми "відомого адвоката" і самого Портнікова, а також проблеми суспільні, колективні. Справа не в секс-орієнтації Портнікова, з тим все давно відомо, це його справа. А ось хто б мав судити, - на кого ращот? Хто, скажіть, не мав випадкових сексуальних зв'язків, - хто ці судді, що захитали головами - самі що не є, поборнікі моралі? Уєбани, які стиха і не таке вичворяють. Або й не стиха, репутаційно там просто нічому уже не зарадиш, тому ризику немає, Ну, "відомий адвокаД" фіксується на статевому із-за власних проекцій, тому зайнятість в "секс-скандалах" політичній покойніце забезпечена, рівно як поганому актору - фраза "кушать подано", не більше і не менше.

Але ось справа зараз не в секс-компроматі.

1. Справа в тому ким для громадянина є Портніков? Говоряща голова, яка добре складає мозаїку зі слів, констатуючи очевидне, проте ця голова у виникненні будь-якого ціннісного конфлікту завжди чомусь на стороні кишені. Згадайте останні проблеми на ТВі. Портнікова аж ніяк не бентежило його виключне становище, зарплата в десяток разів більша, і те, як вчиняють з його колегами. Коли ви його бачили при гіпотетичній навіть небезпеці? Ця людина не живе в злагоді з тим, що пише і до чого закликає, тобто є цілком непослідовною порівняно з тим, чого вимагає від "влади" і "народу". Звичайнісінький трутень. Невротик, навіть психопат - гей-тусовці відомі його "нрави".

2. Згадаймо, коли найбільше упали рейтинги Тимошенко. Навіть не тоді, коли вона брехала в очі - вона робила це постійно, а коли її однопартієць, Лозинський, підстрелив селянина. Недорозвинуті пацани, які грають в політиків далі повторюють ці самі помилки - самі будучи фігурами в грі, якими рухає надбагатий господар, вони не хочуть контролювати, хто вступає до їх лав, бо як правило, цей вступ - в обмін на грошовий внесок. Тому в цих лавах копошиться різна наволоч. Тому компромат із цієї наволочі як тінь, можна накинути на кожного очільника будь-якої партійки, навіть зовсім маргінально-віртуальної. А значить, що найпримітивніша політологія - досі кидання лайна одною мавпою в іншу, - це їх одвічний рівень. Подібне подібному.

3. Криза моралі. Придивитись уважно - кожного, хто вирвався за межі життя офісного планктону в кредит, відверто є за що по-справжньому судити. Якщо кинути оком - іржа і уєбанщина так глибоко вплелись в кровоносну систему суспільства, що можна вибірково кожного п'ятого четвертувать, шельму, - і буде за що. Різницю становить не внурішній механізм стримання, а тільки наявність доступу до ресурсу. Саме тому ніхто з так званих бізнесменів, так званих політиків, так званих журналістів, так званих вчених, так званих письменників (список "так званих" можна продовжувати далі) не може не те що стати в якусь вищу ланку самоствореного громадянами представницького органу, але й хоча би мінімально вплинути на суспільство чи дати поштовх зрушенням і відходу від цієї тотально-морокової уєбанщини. Будь-кого з "чесних" самопроголошених активістів і опозиціонерів можна "вирубити", варто тільки задати в лоба питання "откуда квартира, машина, звідки статок"? Звісно, воно почне викручуватись, щось верзти про кредит чи допомогу батьків і тещі, але ось реально, ну все ж видно і все ясно.

І ось так воно виходить, що стати пліч-о-пліч можна при умові, що ти не знаєш сусіда. Тупо віддавшись на волю долі своєї, бо придивишся - і на сцені, і під сценою Майдану копошаться ті, кому не хочеться подавати руки. І ніби не дурна людина, але роки і десятиліття активної уєбанщини і зниження моральної планки просто не можуть ось так взяти і вивітритись назавжди, хай навіть воно і вийшло з прапорцем, але гидко і сумно, і відчуваєш себе сам-на-сам, "чужим" на цьому збіговиську титульних рил, хочеться вийти, хоча це твій майдан, твій послідовно по життю і вчинках.

Висновок: хворе суспільство по вертикалі, лише найнижчі і відповідно, малоімущі "за вибором" від умисно поставлених їм обмежень (а не за обмеженими здібностями) є поки що основним рушієм і підтримкою Майдану як джерела повернення до базових цінностей і смислів людського існування.

Саме тому нині кожен неуспіх можна сміливо списати на те, що надто вже велика прірва між тими, хто душею і хотів би змін, але так чи інакше ув'яз, наче та муха, в меду незаробленого, незаслуженого комфорту, який в "країні, де немає Шляху" можливий тільки при відмові від принципів і внутрішніх моральних цінностей.

Закінчиться революція, а хлопчики і дівчатка, які вчора друкували листівки і їздили автами в прапорцях колоною (ах, які сміливі!) - побіжать брати і давати (наприклад, відкати), своїми руками цементуючи ту систему суспільного звичаю і стосунків, яку ніби-то всім серцем ненавидять.

Повертаючись до Портнікова, який робить вигляд, що нічого не ставлось - а що ж йому ще робить? - Мені дуже неприємно читати гомофобські коментарі, це царство тупості я навіть не буду розворушувать, там все так само печально. Не менш огидно читати побажання смерті і хвороб для Януковича енд ко. Такі тупорилі інтернет-користувачі є слабким ланцюгом людських цінностей, їх псевдопатріотизм і квазіпереживання є нічим іншим ніж низькою жлоб'ячою чорноротістю.

Але й ті, хто розумніші, освіченіші, - законтачєні в коліщата брудної і гадкої системи, саме на них вона і тримається, хоча вони роблять вигляд, що самі вони осторонь. "Сьогодні я буду красти і обманювати, щоб з краденого відстебнути на допомогу мітингуючим на Майдані". Метастази пущено так глибоко, що залишається тільки сподіватись на диво і світло якесь господнє, ну не менше, не більше за раптове осяяння і еволюційний стрибок.

Що робити з цією цілою системою суспільного лою в головах і душах, у вас є рецепти?
Tags: життя
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • День незалэжности

  Здраствуйте друзья. Есть злая ирония в том, что при таком помпезном праздновании, собственно независимости у украинской державы практически не…

 • Репортаж

 • Когда я слышу слово "культура"

  Нормальный взляд на так называемое "культурное общество" Здраствуйте друзья. Некоторые слышали фразу «Когда я слышу…

promo k0t1 april 2, 2020 17:15 6
Buy for 40 tokens
Где мы гуляем? Любят ли алабаи купаться? Что насчет физической активности? Это короткое видео расскажет об этом. Подписывайтесь на наш канал на ютубе и приглашайте друзей. Комментируйте и задавайте вопросы. спасибо.
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments